ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10123010
*
nr 1012 3010
Spegel
höjd: 90 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:59:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 17:22:19
1
500 kr
18/1 18:45:32
2
350 kr
18/1 18:45:33
1
400 kr (Budbetjänt)
18/1 18:46:47
2
450 kr
18/1 18:46:47
1
500 kr (Budbetjänt)
18/1 18:49:51
2
600 kr
18/1 18:52:05
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1012 3010
Spegel
höjd: 90 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 17:22:19 | 1 | 500 kr |
18/1 18:45:32 | 2 | 350 kr |
18/1 18:45:33 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
18/1 18:46:47 | 2 | 450 kr |
18/1 18:46:47 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/1 18:49:51 | 2 | 600 kr |
18/1 18:52:05 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53